hakkımda

Atiye Kızılkaya

27 Ocak 1976 Almanya doğumluyum. Lise öğrenimimi Almanya’da tamamladım. 1993 yılında Türkiye’ye yerleşerek, 1996’da Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Almanca Öğretmenliği Bölümü’nde eğitimime başlayıp 2000 yılında mezun oldum. Bu tarihten itibaren Turizm sektöründe çalışmaya başladım. 2007 yılından bu yana da satış müdürü olarak iş hayatımı sürdürmekteyim.

Spor hayatıma 9 yaşında Almanya’da başlayarak, atletizim ve jimnastik dallarıyla sürdürdüm. Bu alanlarda, eyaletler arası çokça derecelerim mevcuttur. 2003 yılında vücut geliştirme ve fitness’a merak sararak, büyük bir tutkuyla bu spor dalı ve yaşam biçimini benimsedim. 2013 Eylül itibari ile Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlediği şampiyonalara hazırlanarak yarışmalara katıldım. 2014 yılının Eylül ayında Bikini Fitness Master kategorisinde 2.’liği, Veysel Ayanoğlu arkadaşım ile birlikte şampiyonluğu elde ettim.

Yine Federasyonumuzun her 6 ayda bir düzenlediği bu yarışmada, daha zor bir sıklet olan Büyük Bayanlar kategorisinde 3. oldum. Aynı yılın Aralık ayında milli sporcu olarak Dominik Cumhuriyetinin Santo Domingo kentinde ülkemizi temsil ederek yarı finali gördüm. 2017 Nisan şampiyonasında yine Büyük Bayanlar kategorisini zorlayıp, bu alanda şampiyon oldum. Yine milli sporcu olarak ülkemizi İspanya’nın Santa Susanna şehrinde temsil ettim.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu eğitim seminerlerine katılıp, ”Personal Trainer” (özel antrenör) belgesini almaya hak kazandım.

Bir dönem Antalya’da spor salonu işletip fitness antrenörlüğü yaptım ve halen de bu alanda koçluk yapmaktayım.

Duyurulara Abone Olun